Proč na screenshotech otáčíme jména autorů

Poslední dobou je to častý dotaz – proč jsou jména na screenshotech zrcadlově otočená?

Na facebooku existuje něco, co se nazývá “zásady komunity”. Pod tímto vzletným názvem se skrývá hromada vágně definovaných pravidel toho, co se na fíbíčku smí a co se nesmí. Pravidla jsou napsána tak obecně, že je snad každý existující příspěvek na facebooku musí něčím porušovat.

Náš ústav do těchto zásad moc nezapadá, a to ze dvou hlavních důvodů:

1. Porušujeme zásady ohledně šikany

Pravidla ohledně šikany jsou celkem jednoduchá – nesmíte napsat nic, co by se jiného nějak dotklo. To je u nás problém, protože my se rádi smějeme debilitě ostatních – to se facebooku nelíbí, protože psát nesmysly, lži a debility je v pořádku (mít názor je prý právo), ale pokud se někdo těmto hloupostem vysměje, už je to šikana.

2. Šíříme nenávist, dezinformace a další nehezké věci

Sice je to naprostá hloupost, ale facebook to tak vidí – když nasdílíme screenshot nějakého dezoláta, který vyzývá např. k násilí, facebook to bere tak, že my sami vyzýváme k násilí a příspěvek nám smaže. Je mu úplně jedno, že my ten příspěvek sdílíme proto, že s ním nesouhlasíme.

A co s tím tedy dělat? Je nutné si uvědomit, jak funguje facebook cenzura – co se vlastně stane, když dezolát nahlásí svůj skvost kvůli šikaně. V tom případě přijde na scénu umělá “inteligence”, která screenshot analyzuje a hledá v něm závadný obsah. Nikdo přesně neví, co hledá – ale určitě se dívá po jménech (hlavně tedy toho, kdo nahlašuje) a pokud ho tam najde, pak vyhodnotí, že se pravděpodobně jedná o šikanu. A my musíme udělat něco proto, aby “umělá inteligence” jméno nenašla, ale fanoušek ho stále zvládl přečíst. A proto jména otáčíme – facebook z toho bude zmatený a člověk to přečte tak jak tak.

Už jednou nám facebook stránku smazal (ale po odvolání ji pak zase vrátil) právě kvůli šikaně. Otáčení jmen je způsob, kterým se snažíme předcházet právě takovým událostem.

1 názor na “Proč na screenshotech otáčíme jména autorů”

  1. Takže zase dezoláti práskali a nahlašovali a zase se jim povedlo stránku i přes otáčení jmen opět sundat?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.